Ulubiony reżim UE potencjalnie zestrzela Ukraiński samolot zabijając Unijnych obywateli.

by Dzisiejsza opublikowane w

W Środę Ukrański lot PS752 rozbił się krótko po starcie z Teheranu zabijając wszystkie 176 osoby na pokładzie. Wśród nich 15 obywateli Ukrainy, 71 Iranu, 73 Kanady, 4 Niemczech, 3 Wielkiej Brytanii, 8 Szwecji i 6 Afganistanu.

Krótko po rozbiciu Irańska Organizacja Lotnictwa Cywilnego wydała raport tłumaczący wypadek problemem technicznym Boeinga 737-800. Władze mówią, że straciły kontakt radarowy gdy samolot był na wysokości 2400 metrów, minuty po starcie o 6:12 rano lokalnego czasu. Iran powiedział, że czarna skrzynka nie zostanie przekazana Ukrainie bądź firmie Boeing.

Drużyna 45 Ukraińskich ekspertów przybyła do Teheranu w czwartek rano, żeby pomóc z identyfikacją zwłok. Oleksiy Danylov, szef Ukraińskiej rady bezpieczeństwa narodowego powiedział że rozważane są 4 hipotezy:

Premier Kanady Justin Trudeau wydał oświadczenie identyfikujące skutek rozbicia jako Irańską rakiete ziemia-powietrze. Jednak prędko zaznaczył, że mogło to być działanie nieumyślne. Poprosił o "doszczętne śledztwo".

Mimo podejrzanych okoliczności wypadku i śmierci jego obywateli, Premier Szwecji Löfven nie ma ostrych słów w kierunku Teheranu. Mówi to co zawsze! Na wspólnej konferencji prasowej z premierem Finlandii krótko po rozbiciu samolotu, powiedział, że potrzebny jest "dialog" i "deeskalacja sytuacji".

Tak jak atak Iranu na Amerykanów w Iraku nie poruszył Europy, tak nic nie wskazuje na to żeby śmierć obywateli UE zmieniła dotychczasową politykę ugłaskiwania opresyjnego reżimu Iranu.


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!