Trump do Iranu: uspokójcie się albo zaatakujemy 52 celów w Iranie!

by Dzisiejsza opublikowane w

Po piątkowej eliminacji Irańskiego terrorysty, generała Qasema Soleimaniego w Amerykańskim ataku dronowym, konflikt USA-Iran się zaostrza.

Według agencji prasowej Tasnim Irański dowódca Gholamali Abuhamzeh w Sobotę zasugerował że Amerykańskie instalacje na bliskim wschodzę zagrożone, jak i Izrael, najbliższy sojusznik Ameryki.

"35 Amerykańskich pozycji w regionie jest w zasięgu Islamskiej Republiki, a także Tel Aviv."

Kataib Hezbollah, Irakijska bojówka kontrolowana przez Iran ostrzegła Irakijskie wojsko by do Niedzieli wieczorem oddaliły się o przynajmniej pół mili od Amerykańskich baz wojskowych. Nie powiedzieli dlaczego. Kataib Hezbollah było odpowiedzialne na atak na Ambasade USA z zeszłego tygodnia.

Prezydent Trump bardzo ostro odpowiedział na Twitterze:

"Iran odważnie mówi o celowaniu w Amerykańskie instalacje jako zemsta za nasze pozbycie się ich lidera terroru który niedawno zabił Amerykana i wiele innych, nie wspominając o wszystkich ludziach których zabił w swoim życiu, łącznie z setkami Irańskich protestujących.

Atakował naszą ambasadę i przygotowywał kolejne zamachy w innych lokacjach. Iran przysporzył tylko problemów przez wiele lat. Niech to służy jako OSTRZEŻENIE, że jeśli Iran zaatakuje jakichkolwiek Amerykan czy Amerykańskie instalacje,

to my mamy już wybrane 52 Irańskie cele (symbolizujące 52 Amerykańskich więźniów wziętych przez Iran wiele lat temu), niektóre bardzo kluczowe i ważne dla Iranu i Irańskiej kultury, i te cele, i sam Iran, BĘDĄ ZAATAKOWANE BARDZO SZYBKO I BARDZO MOCNO. USA nie chce żadnych więcej gróźb!"


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!