Sondaż: Polacy największymi fanami Trumpa w Europie! Niemcy go nienawidzą!

by Dzisiejsza opublikowane w

Według najnowszego sondażu Global Attitudes Survey z Pew Research Center, 51% Polaków ma pozytywny stosunek do Prezydenta Trumpa, największy wynik w Europie! Na drugim miejscu w Europie są Węgry z wiele mniejszym 33%. Na świecie Filipiny są na pierwszym miejscu z 77% sympatią do Prezydenta Trumpa, przed 71% Izraela.

Niemcy mają najmniej przychylny stosunek do Trumpa w Europie - aż 85% Niemców nie lubi Amerykańskiego prezydenta!

Polska jest też najbardziej pro-Amerykańskim krajem w Europie, 79% Polaków ma pozytywny stosunek do Stanów Zjednoczonych. Najbardziej pro-Amerykański na świecie jest Izrael, gdzie 83% ma pozytywny stosunek.

Tak samo jak Niemcy nie lubią Trumpa, nie lubią całej Ameryki, 57% Niemców ma negatywny stosunek do Ameryki.

W Polsce sympatia do Ameryki jest też najbardziej ponad partyjna na świecie!

Prezydent Trump z pewnością odwzajemnia miłość Polaków. Po dekadach obietnic, to on dołączył Polskę do programu Visa Waiver, który pozwala podróżować do Stanów bez wizy. Jego twarda polityka wobec Rosji w sprawie gazociągu Nord Stream 2 także uzyskuje uznanie Polaków.

Jedyne publiczne przemówienie Prezydenta Trumpa zagranicą odbyło się właśnie w Polsce w Warszawie w lato 2017 roku na Placu Krasińskich. Bardzo spodobały mu się transparenty Polskich fanów z napisem "Poland Loves Trump Big League", które wrzucił na Instagram, fotografia także znajduje się w West Wing Białego Domu.


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!