Putin dziękuje Trumpowi za uratowanie przed atakiem terrorystycznym!

by Dzisiejsza opublikowane w

Prezydent Trump poinformował dziś, że Ameryka pomogła Rosji powstrzymać zaplanowany atak terrorystyczny w St. Petersburgu.

W porannym tweetcie mówi: "Prezydent Rosji Putin zadzwonił podziękować mi i Ameryce za poinformowanie ich o planowanych ataku terrorystycznym w pięknym mieście Saint Petersburg. Byli w stanie prędko zatrzymać podejrzanych, wiele żyć zostało uratowane. Świetna i ważna koordynacja!"

Według Rosyjskiego FSB dwóch mężczyzn przysięgło swoją lojalność do Państwa Islamskiego (ISIS). FSB poinformowało, że oboje zostali zatrzymani w piątek dzięki informacji od "Amerykańskich partnerów" i oboje przyznali się do planowania ataków.

Podejrzani to 22-letni Nikita Semyonov i 23-letni Georgiy Chernyshov.

Planowali atak w centrum handlowym i kościele. Cele wcześniej ustalili ze swoimi współpracownikami z Państwa Islamskiego.

Mimo tego ciepłego gestu, jest mało wątpliwości że twarda polityka Trumpa wobec Rosji ulegnie zmianie. Sankcje przeciw Nord Stream 2 zatwierdzone przez Prezydenta Trumpa kilkanaście dni pokazują, że w sferze prawdziwej geopolityki Trump jest najcięższym przeciwnikiem z jakim Putin miał do czynienia w swojej karierze politycznej.


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!