Niemiecka prasa atakuje Polskę i Amerykę. Porównuje do Nazistów, stawia na Chiny?!

by Dzisiejsza opublikowane w

Kurt Kister dla Süddeutsche Zeitung z Monachium (miasto narodzin parti Nazistowskiej Hitlera), w noworocznym artykule obwinia Polskę o niszczenie Unii Europejskiej. Według autora, Polski "nacjonalistyczny" model uznaje "zachodnie wartości" za złe. Nazywa Polskę "nieliberalną demokracją". Nacjonalizm nie może być patriotyzmem, a hasło Prezydenta Trumpa "America First" porówuje do "Deutschland über alles" jego rodzimego Adolfa Hitlera!

Kto jest faworytem autora w tej nacjonalistycznej konfiguracji świata? Komunistyczne Chiny. "Teraz nastąpi dekada Chin, Chiny nigdy nie były liberalne" i to dlatego według autora to one wiedzą jak wygrać w takim świecie.

Jak się ma do tego rzeczywistość? Niemiecka ekonomia jest na skraju recesji, a Polska i Ameryka produkują świetne rezultaty ponad oczekiwania ekonomistów. Wzrost PKB jest kluczowy do polepszenia możliwości militarnych danego państwa. W obliczu hegemoni Komunistycznych Chin to raczej Niemcy narażają Europe na ich dominacje poprzez swoje słabe wyniki ekonomiczne i próby budowania gazociągu Nord Stream 2 z Rosją, bliskim sojusznikiem Chin.

Prezydent Trump od początku swojej prezydentury naciska na członków NATO do zwiększenia ich (zaległych) wydatków na obronność do obiecanego 2% PKB. Polska jest jednym z krajów który wydaje należytą kwotę, a Niemcy są prawie na szarym końcu z wydatkami na poziomie 1.24% PKB. Trump nawet zasugerował przeniesienie części wojska z Niemiec do Polski, ze względu na nielojalność Niemiec wobec Ameryki i NATO.

Niemcy zachowują milczenie w sprawie Chińskich obozów koncentracyjnych dla mniejszości Muzułmańskiej w regionie Xinjiang, a administracja Trumpa podejmuje konkretne kroki w walce z tym nie-człowieczeństwem.

Polska we współpracy z Ameryką podpisała kilka miesięcy temu przełomowe porozumienie pomagające walczyć z Chińską agenturą działającą pod przykrywką Huawei w Europie.

Być może to Polska i Ameryka powinny pytać Niemcy kiedy wkońcu dołączą się do walki o wolność...


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!