Irańczycy świętują zabicie Soleimaniego, dziekują Trumpowi!

by Dzisiejsza opublikowane w

Zabójstwo generała Soleimaniego napawa Irańskich wolnościowców nową nadzieją na lepsze jutro. Od początku swojej Prezydentury, Trump był ich jedną nadzieją na pomoc w walce z Islamskim reżimem. Jednak dotychczasowo większość działań Prezydenta Trumpa ograniczała się do sankcji i ostrej dyplomacji.

Dla przeciwników reżimu którzy od wielu dekad nie odnoszą znacznych sukcesów to ważny sygnał, że wszystko się może zmienić i w końcu mają prawdziwego przyjaciela w Ameryce gotowego do akcji!

Na mediach społecznościowych, pod takimi hashtagami jak #ThanksTrump czy #TnxPOTUS4Soleimani Irańczycy składają Prezydentowi Trumpowi podziękowania za zabicie ich oprawcy i wrzucają zdjęcia słodkości które jedzą by świętować tę okazje.

Przed Islamską Rewolucja Iran był bogatym kapitalistycznym państwem, które utrzymywało dobre stosunki z zachodem. Po przejęciu władzy przez radykalnych Mułów sytuacja odwróciła się o 180 stopni, Iran wpadł w Sowiecką strefę wpływów i stał się jednym z najbardziej anty-zachodnich państw. Irańskie przywództwo często grozi Izraelowi i Ameryce totalną anihilacja. Przeciętni ludzie muszą żyć zgodnie z dyktatem religijnych przywódców, mają mało wolności, stawianie oporu reżimowi grozi długim więźieniem lub nawet śmiercią.

Irańczycy bardzo dużo ryzykują demonstrując swoje uwielbienie Prezydenta Trumpa, co dowodzi jak bardzo jest dla nich ważny.


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!