Iran zrywa porozumienie nuklearne, którego nigdy nie przestrzegał. Unijni dyplomaci chcą je ratować!

by Dzisiejsza opublikowane w

W związku zabiciem Irańskiego generała Soleimaniego odpowiedzialnego za szerzenie terroru na bliskim wschodzie, Iran ogłosił, że przestanie przestrzegać porozumienie nuklearne (JCPOA).

Odpowiedź Prezydenta Trumpa była bardzo prosta:

"IRAN NIGDY NIE BĘDZIE MIAŁ BRONI NUKLEARNEJ!"

A dyplomaci z 28 krajów Uni Europejskiej zaplanowali w piątek nagłe spotkanie mające na celu wystosowanie twardszej polityki wobec Teheranu, ale cały czas mówią, że nie ma mowy o odejściu z porozumienia!

Ameryka odeszła z porozumienia w 2018, ale Rosja, Chiny, Brytania, Francja i Niemcy nadal pozostają zaangażowane. Od samego początku, porozumienie nie przyniosło żadnych pozytywnych skutków. Dzięki zastrzykowi gotówki Iran tylko wzmocnił swoją promocje terroru na bliskim wschodzie, wspierając takie grupy jak Hezbollah w Libanie, Szyickie milicje w Iraku czy bojówki Houthi w Yemenie. Mimo pieniędzy, które dostali od Obamy, dalej grozili Ameryce i Izraelowi totalną zagładą. I jak udowodnił Benjamin Netanyahu w swoim expose z Kwietnia 2018, Iran także nie zaprzestał swoich prac nad bronią nuklearną.

Powolność liderów Europy w uznaniu prawdy co do porażki porozumienia, mimo szokującego braku kompasu moralnego, wcale nie jest bezprecedensowa. Obojętność Europy co to zagrożenia Chińskiego, budowanie gazociągu Nord Stream 2 z Rosją, czy niechęć do zwiększania wydatków na obronność (zgodnie z obligacjami w związku z NATO) formuje szerszy trend Europejskiej obojętności na stawianie czoła jakimkolwiek zagrożeniom ze świata.


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!