Amerykański rapper wywołuje polityczną burze tweetując inspirujący cytat?! Co to QAnon?

by Dzisiejsza opublikowane w

Amerykański rapper ICE T ztweetował pozornie niewinny obrazek z cytatem Napoleona: "Nigdy nie przeszkadzaj przeciwnikowi, jeśli jest w procesie niszczenia samego siebie."

Jednak ognista litera "Q" w tle wywołała polityczną burze. Liberalni użytkownicy Twittera prędko kazali nieświadomemu raperowi usunąć tweet. Czemu? "Q" dla niektórych zwolenników Prezydenta Trumpa ma bardzo ważne znaczenie. Q, lub QAnon, to pseudonim tajemniczej osoba która zamiesza w Internecie krótkie kryptyczne wiadomości związane z obecnymi wydarzeniami politycznymi. Według zwolenników Q jest kimś bardzo bliskim Prezydentowi Trumpowi, specjalnym pośrednikiem który przekazuje lojalnym zwolennikom Trumpa ważne informacje bezpośrednio bez ingerencji mediów.

Media nazywają QAnon teorią spiskową. Jednak bardzo trudno przypisać Q konkretną teorie czy wierzenia. Według wysoce respektowanej organizacji sondażowej Emerson Polling aż 5% Amerykanów wierzy w autentyczność QAnon, to więcej niż niektórzy kandydaci na Prezydenta Demokratów!

Q zawsze pozostawia duże pole do interpretacji. Nikt nie wie co dokładnie ma na myśli, a nawet jego zwolennicy często się kłócą o prawdziwe znaczenie jego wiadomości.

"Wierzysz w zbiegi okoliczności? PRAWDA będzie powiedziana. Q" - brzmi wiadomość z 29 Grudnia.

QAnon to też nie fenomen czysto Amerykański, nawet w Berlinie, miejscu bardzo mało przychylnym Prezydentowi Trumpowi można znaleźć graffiti zawierające link do strony z wiadomościami od Q.

Nie trudno sobie wyobrazić, że połączenie nietuzinkowej grupy ludzi lojalnej znienawidonemu przez media Prezydentowi budzi tak wiele złości w mainstreamowych liberalnych środowiskach których monopol na kontrole informacji prędko dobiega końca.

Prezydent Trump nigdy nie poprał, ani nie potępił Q. Nikt nie wie czy to tylko dobra polityka, czy może coś więcej.


Proszę, ten artykuł, i
na Facebooku!

Żeby być na bieżąco z tą historia i innymi wydarzeniami, followuj @dzisiejsza na Twitter!